Szpot
87.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Tysiąc osób na starcie ?
Rekordy, rekordy, rekordy… Tak najkrócej można by podsumować pierwsze trzy tegoroczne biegi jubileuszowej X edycji „Biegaj z Opel Szpot” rozgrywanych nad poznańską Maltą . Co jest tego przyczyną ? Zapewne wzrastająca popularność imprezy oraz coraz większa chęć tysięcy ludzi do ruchu na świeżym powietrzu. Czy w sobotę 23 kwietnia po raz pierwszy w tym roku pojawi się na starcie 1000 uczestników ? Wiele na to wskazuje, bo i aura zapowiada się wręcz idealna i rywalizacja w Rankingu szkół robi się coraz bardziej interesująca. No i będzie to wreszcie jedna z ostatnich okazji, by zmierzyć się z tak liczną grupą w ramach treningów przed 5.biegiem 10 km Szpot Swarzędz. Start tego biegu już w niedzielę 8 maja. Na liście startowej jest ponad 3 000 biegaczek i biegaczy, a zatem, kto chciałby wystartować musi się naprawdę decydować szybko. Zapisy przez stronę www.biegi.szpot.pl. Limit startujących wynosi bowiem 4 000 osób.

Więcej…
 
86.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Kolejny rekord frekwencji

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, co powodowało rekordową frekwencję na starcie 86.biegu z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” nad poznańską Maltą w sobotę 2 kwietnia. Zapewne wspaniała , wiosenna pogoda, ale też coraz bliższy start zarówno poznańskiego półmaratonu, jak i 5.biegu 10 km Szpot Swarzędz. Nie ma to, jak ostry trening w liczącej 800 uczestników grupie, a tyle właśnie osób pojawiło się na starcie, co jest nowym tegorocznym rekordem. Biuro biegu pracowało na pełnych obrotach nawet kilka minut po godzinie 11-tej, kiedy to - poprzedzony rozgrzewką - nastąpił start. Trasa miała jak zwykle długość 5 300 metrów, a limit czasu na jej pokonanie wynosił do 50 minut.

Więcej…
 
86.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Pierwszy wiosenny
Święta, święta i już po… Zawsze tego trochę żal, ale za oknami jest już prawdziwa wiosna i to jeden z sygnałów, że warto zacząć się więcej ruszać na świeżym powietrzu. Znakomita okazja ku temu nadarza sie już w sobotę 2 kwietnia, kiedy to odbędzie się trzeci w tym roku, a w ogóle już 86. bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot”. Impreza ma charakter otwarty, a to oznacza, że udział w niej może wziąć absolutnie każdy. Miejsce biegu – tereny nad poznańską Maltą. Biuro, start i meta będą na mecie Toru Regatowego przy hangarach. Biuro będzie czynne od godziny 9.30 do 10.50, a start nastąpi o godzinie 11-tej. Trasa ma długość 5 300 metrów, a limit czasu na jej pokonanie wynosi do 50 minut.

Więcej…
 
85.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Kolejny rekord frekwencji

Zapowiadając 85.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” w tytule postawiłem pytajnik. O godzinie 11-tej w sobotę 27 lutego 2016 roku wiadomym było, iż padł kolejny tegoroczny rekord , bowiem na starcie pojawiło się 550 biegaczek i biegaczy. Fakt, pogoda była słoneczna, wręcz wymarzona, termometry pokazywały 5 stopni Celsjusza. Organizator – firma Szpot - wraz z Partnerami, którymi są marka Opel, Miasto Poznań, POSiR, PZU S.A. oraz Mobil przygotowali tradycyjnie niemal 30 nagród. Nic zatem dziwnego, że tak liczna grupa stanęła do rywalizacji na dystansie 5 300 metrów, czyli jednego okrążenia wokół Jeziora Maltańskiego.

Więcej…
 
Najpopularniejszy sportowiec Miasta i Gminy Swarzędz w roku 2015 PDF Drukuj Email

Ireneusz Szpot laureatem

Po niemal trzech miesiącach rywalizacji, w piątek 19 lutego 2016 roku w Szkole Podstawowej w Zalasewie odbyła się uroczysta gala Plebiscytu „Najpopularniejszy sportowiec Swarzędza w roku 2015”. To nowa inicjatywa mająca na celu popularyzowanie mieszkańców miasta i gminy Swarzędz osiągających sukcesy także na arenie krajowej i międzynarodowej.

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 49