Szpot
76.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Finisz ferii na sportowo !
Po styczniowym rekordzie, kiedy to na starcie 75.biegu z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” pojawiło się 480 biegaczy, można się było spodziewać, iż w ostatnią sobotę ferii zimowych frekwencja będzie zdecydowanie niższa. Nic bardziej mylnego, bowiem na starcie 76. biegu pojawiło się 420 biegaczy. To, o ile mnie pamięć nie myli, również rekordowy wynik jak na okres ferii zimowych właśnie. Tradycyjnie przed startem odbyła się profesjonalna rozgrzewka poprowadzona przez szefową Centrum Fitness „Red Fitness” Annę Machurę. Kilka minut po godzinie 11-tej ( opóźnienie wynikało z małych perturbacji, za które winę ponosi prowadzący imprezę i za co po raz kolejny za naszym pośrednictwem przeprasza wszystkich uczestników biegu ) biegacze wyruszyli na licząca 5 300 metrów trasę. Po upływie kolejnych 50 minut rozpoczęła się nagrodowa część biegu, a nagrodę główną – ufundowany przez firmę Szpot samochód osobowy Opel Corsa na weekend - wygrała tym razem Elżbieta Wolna z Poznania. Gratulujemy !

Więcej…
 
76.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Padnie kolejny rekord ?
Inauguracja 9.edycji biegów nad Maltą z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” wypadła  bardzo okazale. Na starcie bowiem 31 stycznia b.r. stanęło 480 biegaczy. Czy podobna liczba pojawi się na starcie 76. biegu w sobotę 28 lutego ? Jest to co najmniej bardzo prawdopodobne. Biuro Biegu zaprasza od godziny 9.30 przy hangarach, czyli na mecie Toru Regatowego. Tam też o godzinie 10.50 odbędzie się rozgrzewka, a o godzinie 11-tej nastąpi start. Dystans tradycyjnie 5 300 metrów, czyli jedno okrążenie Malty. Meta również będzie się znajdowała przy hangarach. Nagrody w liczbie minimum 20-tu będą czekały na tych, którym uda się pokonać dystans w czasie do 50 minut.

Więcej…
 
Ireneusz Szpot wyróżniony Medalem „Praca Wszystko Zwycięża” PDF Drukuj Email

Medale „Labor Omnia Vincit” - „Praca Zwycięża Wszystko” są honorowym wyróżnieniem przyznawanym przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego osobom, które w sposób szczególny, dzięki determinacji i własnej pracy osiągnęły niecodzienne wyniki w dziedzinach, w których działają. W nauce, biznesie, twórczości, działalności społecznej, etc. Do grona wyróżnionych Srebrnym Medalem „Labor Omnia Vincit” dołączył Ireneusz Szpot - człowiek, który łącząc pracę zawodową przedsiębiorcy – menedżera z szeroką, wyczynowa działalnością sportową, osiągnął sukcesy na miarę międzynarodową, przynosząc zaszczyt i sławę Wielkopolsce oraz naszemu krajowi.

Więcej…
 
75.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Rekord, rekord, rekord
Tytuł nie zawiera ani cienia przesady. Oto bowiem  na starcie rozegranego w sobotę 31 stycznia nad Poznańska Maltą pierwszego w dziewiątej edycji, a 75. w ogóle otwartego biegu z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” stanęło 480 biegaczy. To pierwszy rekord. Po drugie        - w Rankingu szkół mamy już zarejestrowanych 28 placówek, a w roku ubiegłym było to po styczniu 21 szkół. To drugi rekord. Po trzecie wreszcie nigdy jeszcze w historii naszej imprezy liczba punktów jednej szkoły w Rankingu po pierwszym biegu w roku nie przekroczyła 160. A od soboty jest to 165 punktów, bo tyle ma na koncie II Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu. Bardzo wysoko w klasyfikacji jest także debiutujący w naszej imprezie  Zespół Szkół w Tulcach . Brawo !!!

Więcej…
 
IX edycja „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

Inauguracja – już w sobotę 31 stycznia

Tradycyjnie, jak zawsze od 8 lat, w ostatnią sobotę stycznia nad poznańską Maltą pojawią się setki biegaczy – uczestników otwartych biegów z cyklu „Biegaj z Opel Szpot”. Sobotnia , 31 bm impreza będzie 75-tą w historii i rozpoczniemy w ten sposób bieg do powitania na mecie w tym roku 30-tysięcznego zarejestrowanego w tych biegach uczestnika. Biuro, zlokalizowane przy mecie Toru regatowego Malta, czyli obok popularnych hangarów, czynne będzie od godziny 9.30, a start – także spod hangarów - nastąpi tradycyjnie o godzinie 11-tej . Start poprzedzony zostanie profesjonalną rozgrzewką poprowadzoną przez instruktora z Centrum Red Fitness. Dystans do pokonania, to jedno okrążenie wokół Jeziora Maltańskiego, czyli około 5 300 metrów, a regulaminowy czas wynosi do 50 minut.

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 42