Szpot
XXIII Rodzinny Rajd Samochodowy Miasteczka Samochodowego Szpot PDF Drukuj Email

Puchar i rower pojechały do Zalasewa
Niedziela 28 czerwca 2015 roku to był dla niemal 200 osób dzień inny od pozostałych n, a to za sprawą udziału w XXIII Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Miasteczka Samochodowego Szpot . Start w tym roku miał miejsce z uroczej plaży Jeziora Biezdruchowo w Pobiedziskach, a starterem honorowym tegorocznego rajdu by  zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska – Zbigniew Zastrożny. Tuż po odprawie załóg z komandorem rajdu – Maciejem Płockim - najpierw wszystkie załogi sprawdziły umiejętności bramkarza KS Huragan Pobiedziska. Następnie ponad 40 załóg  pojechało m.in. przez Krześlice, Wronczyn, Pobiedziska –Letnisko, Bednay, Biskupice do Swarzędza, bowiem tutaj, w Miasteczku samochodowym Szpot znajdowała się meta. Wśród zadań, jakie trzeba było wykonać na trasie był slalom rowerowy, gra w kapsle, punkt kontroli radarowej,  pomoc przedmedyczna, test z przepisów ruchu drogowego, slalom kajakiem na Jeziorze Biezdruchowo, przepłyniecie pontonem basenu w Maciejowej Chacie, odszukanie miejsc pokazanych na fotografiach, rozszyfrowanie hasła ukrytego w samochodach zaparkowanych w pobiedziski m Rynku, wjazd do ciasnego garażu.

Więcej…
 
80-ty bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

30-tysięczny biegacz na mecie !!!
W historii każdej cyklicznej imprezy zdarzają się momenty szczególnie miłe. Tak też było w sobotę 27 czerwca 2015 roku nad poznańską Maltą przy okazji 80. biegu z cyklu  „Biegaj z Opel Szpot”. Szczególnie miłe, bowiem zawodnik, który meldował się na mecie jako 54-ty był 30-tysięcznym uczestnikiem zarejestrowanym przez Biuro biegu od początku rozgrywania tego cyklu, czyli od stycznia 2007 roku.  Na tę osobę czekała okolicznościowa statuetka, podobnie jak na 80. na mecie, bowiem 80-ty bieg to mały jubileusz .

Tym razem biuro, start i meta  zlokalizowane były  obok Amfiteatru. Start poprzedzony został profesjonalną rozgrzewką przeprowadzoną przez Annę Machura z „Red Fitness” i punktualnie o godzinie 11-tej, licząca dokładnie 320 biegaczy grupa wyruszyła na 5-kilometrową trasę. Organizatorzy powołali specjalną komisję, która zajęła się dokładnym liczeniem wbiegających na metę. Tuż przed godziną 11.30  pojawił się na niej jako 54-ty, a zatem jako                     30-tysięczny biegacz Rafał Ławski, na co dzień pracownik General Motors Poland, maratończyk, mieszkaniec Gruszczyna k/Swarzędza. Oprócz oklasków, wywiadów dla dwóch stacji telewizyjnych otrzymał także okolicznościową statuetkę. Jak powiedział, medali maratońskich ma sporo, ale taka nagroda trafiła do Jego rąk po raz pierwszy w karierze. Kilka minut później na mecie powitana został 80-ta uczestniczka 80.biegu, na którą również czekała okolicznościowa statuetka. Została nią Sylwia Jakuczun z Poznania, studentka prawa w Szkocji, która za 2 tygodnie wylatuje na dalsze studia do… Australii. Jak nam opowiedziała, oczywiście ze statuetką. A liczba uczestników biegów          z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” wynosi  aktualnie dokładnie 30 266. Kiedy powitamy na mecie 40-tysięcznego biegacza ? Może już w przyszłym roku podczas jednego z biegów  jubileuszowej X edycji.

Więcej…
 
80-ty bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

30-tysięczny biegacz na mecie !!!
Nie tylko w grach liczbowych zdarzają się miłe przypadki. Już w najbliższą  sobotę, 27 czerwca, nad poznańską Maltą odbędzie się jubileuszowy  80-ty otwarty bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot”. Na mecie 54. biegaczka lub biegacz będzie 30-tysięcznym uczestnikiem zarejestrowanym przez Biuro biegu od początku rozgrywania tego cyklu, czyli od stycznia 2007 roku.  Oczywiście na tę osobę czekać będzie okolicznościowa statuetka, podobnie jak na 80. na mecie, bowiem to mały jubileusz . Tradycją biegów  z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” jest bowiem nagradzanie także przy takich okazjach. Kto będzie 30-tysięcznym uczestnikiem, a kto 80-tym na mecie 80. biegu ? Może to być każdy z Państwa. Zapraszamy !

UWAGA ! Biuro, start i meta  zlokalizowane będą tym razem obok Amfiteatru ( w pobliżu Hotelu Park ). Przyjmowanie zapisów  rozpocznie się o godzinie 9.30. Start poprzedzony profesjonalną rozgrzewka nastąpi  o godzinie 11-tej, a ceremonia wręczania nagród rozpocznie się o 11.50.

Więcej…
 
XXIII Rodzinny Rajd Samochodowy Miasteczka Samochodowego Szpot PDF Drukuj Email

Wszystkie załogi  wyjadą z  nagrodami

Niespełna dwa tygodnie pozostały do startu XXIII Rodzinnego Rajdu Samochodowego Miasteczka Samochodowego Szpot. Zapisy przyjmowane są w salonach przy ulicach Kaliskiej 2 na poznańskich Ratajach oraz w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 174 i 191. Wpisowe od załogi wynosi 30 złotych. W imprezie mogą startować samochody osobowe wszystkich marek, a limit startujących wynosi max 100 załóg. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej…
 
79.bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” PDF Drukuj Email

27 czerwca 30-tysięczny biegacz na mecie !!!
No cóż, to wcale nie pech, ale wystarczyło, aby w sobotę 30 maja pojawiło się na starcie 79.biegu z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” raptem 54 biegaczy więcej, a witalibyśmy 30-tysięcznego zarejestrowanego przez Biuro uczestnika naszych imprez. A tak jedno jest pewne, a mianowicie, że 27 czerwca osoba, która pojawi się na mecie jako 54-ta będzie tym właśnie 30-tysięcznym. Co to oznacza ? Specjalną nagrodę, jak również dla tego, kto uplasuje się na 80-tym miejscu, bowiem będzie to bieg osiemdziesiąty.  A ilu uczestników rywalizowało w sobotę 30 maja ? Dokładnie 746, czyli sporo.
79.  bieg odbył  się  uroczymi alejkami w lasach okalających Jezioro Maltańskie, bowiem na jego tafli odbywały się Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie. Start i meta zlokalizowane zostały na Polanie Harcerzy. Przy okazji serdecznie dziękujemy Panu Tomaszowi Bolińskiemu za pomoc w zapewnieniu dostawy energii elektrycznej.
Pozostałe elementy organizacyjne pozostały bez zmian, czyli przeprowadzona została profesjonalna rozgrzewka i o godzinie 11-tej nastąpił start. O godzinie 11.50 natomiast rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród.
W Rankingu szkół sytuacja cały czas jest bardzo ciekawa, bo nie tylko mamy           48 szkół zarejestrowanych, liderem jest  Zespół Szkół Salezjańskich w Poznaniu, ale do miejsca piątego jest ciasno i w każdym kolejnym biegu  klasyfikacja może się diametralnie zmienić.
Organizator – firma Szpot wraz z Partnerami tegorocznej edycji, którymi są Mobil, PZU S.A., Merlin.pl, Centrum „Red Fitness” oraz POSiR  zadbali tradycyjnie o niemal 30 nagród. Wśród nich był i sprzęt elektroniczny i gry  planszowe, maskotki, albumy poświęcone historii polskiego sportu, koszulki, karnety do klubu fitness, kupony rabatowe na badania specjalistyczne. Nagrodę główną w konkursie  –  ufundowany przez firmę Szpot samochód osobowy marki Opel Corsa na weekend  wygrał tym razem Michał Wojciechowski z Poznani. Gratulujemy !
Patronat medialny nad 9.edycją „Biegaj z Opel Szpot”  sprawują Telewizja Poznań, Gazeta Wyborcza, Radio ESKA oraz portal wszystko obieganiu.pl
Zasady  punktacji w Rankingu są niezmienne , co oznacza, że  uczeń szkoły zdobywa w każdym biegu 2 pkt w Rankingu, a osoba towarzysząca ( rodzic, rodzeństwo, nauczyciel, znajomi ) 1 pkt za udział w każdym z 9 biegów. Po raz kolejny w Regulaminie znalazły się dodatkowe punkty dla najmniej licznych szkół, które znajdą się w klasyfikacji generalnej w pierwszej 10-tce. Będzie to odpowiednio 150, 100 i 50 punktów, które przyznamy po wrześniowym biegu. Zasada jest prosta            – proporcje liczby uczniów do ilości zdobytych punktów w Rankingu. Tradycyjnie trzy najlepsze w Rankingu szkoły otrzymają w listopadzie b.r. podczas uroczystej Gali czeki na zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości  6 000 złotych.
Jak było na terenach wokół Malty w sobotę 30 maja 2015 roku pokazują zdjęcia autorstwa Łukasza Macyszyna.
Zapraszamy w sobotę 27 czerwca 2015 roku nad poznańską Maltę na jubileuszowy 80. bieg z cyklu „Biegaj z Opel Szpot”. Biuro - czynne od 9.30 do 10.50, start o godzinie 11.00. Szczegółowe informacje pojawia się w tygodniu poprzedzającym bieg na stornie www.szpot.pl oraz można je otrzymać pod numerem telefonu 696 429 859  lub pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

27 czerwca 30-tysięczny biegacz na mecie !!!

No cóż, to wcale nie pech, ale wystarczyło, aby w sobotę 30 maja pojawiło się na starcie 79.biegu z cyklu „Biegaj z Opel Szpot” raptem 54 biegaczy więcej, a witalibyśmy 30-tysięcznego zarejestrowanego przez Biuro uczestnika naszych imprez. A tak jedno jest pewne, a mianowicie, że 27 czerwca osoba, która pojawi się na mecie jako 54-ta będzie tym właśnie 30-tysięcznym. Co to oznacza ? Specjalną nagrodę, jak również dla tego, kto uplasuje się na 80-tym miejscu, bowiem będzie to bieg osiemdziesiąty.  A ilu uczestników rywalizowało w sobotę 30 maja ? Dokładnie 746, czyli sporo.

Więcej…
 
«PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie»

Strona 1 z 44